W okresie od 19 do 30.06.2018
Biuro będzie nieczynne z powodu urlopu.


Okna Dachowe Skylight PCV

Okna dachowe Skylight to nowość na rynku okien dachowych poparta doświadczeniami i ciągłym rozwojem. Okna dachowe Skylight mogą być zamontowane w każdych warunkach ze wskazaniem na pomieszczenia o podwyższonej wilgotności. Nie wymagają konserwacji. Charakteryzują się dobrą izolacyjnością cieplną i akustyczną, szczelnością oraz bezpieczeństwem użytkowania i montażu.

Okna dachowe Skylight Premium powinny być zamontowane na odpowiedniej wysokości od podłogi, zgodnie z przepisami oraz tak by najlepiej spełniały swoje zadanie – doświetlania pomieszczenia i funkcjonalności użytkowania. Najlepszy efekt doświetlenia daje okno zamontowane jak najwyżej. Kompromisem między dobrym doświetleniem, przepisami i funkcjonalnością jest montaż okna tak by dolna krawędź ościeżnicy była na wysokości od 110 mm do 125 mm od podłogi. W takim położeniu okna, z klamką w dolnym elemencie skrzydła mamy zapewnioną wygodną obsługę i korzystanie z walorów okna dachowego.

Należy pamiętać, że rozmieszczenie w dachu kilku mniejszych okien (np. 7/11) na całej połaci dachowej daje zdecydowanie lepsze efekty doświetlenia niż jedno okno duże.

Kolorystyka oblachowania:

standardowym RAL 8019 (brązowy)
niestandardowym RAL 7043 (szary)

Kolorystyka okleiny profilu:

profile PVC barwione w masie wg RAL 8001 z okleiną w złotym dębie
profile PVC barwione w masie wg RAL 8019 z okleiną w orzechu
profile PVC barwione w masie wg RAL 1001 z okleiną w sośnie
profile PVC barwione w masie wg RAL 8019 z okleiną w mahoniu

SKYLIGHT PREMIUM okno wahadłowo – obrotowe charakteryzujące się estetycznym zaokrąglonym profilem PVC pozwala otwierać skrzydło w trzech pozycjach:
  • pozycji uchylnej umożliwiającej płynne otwarcie skrzydła w granicach 0° - 30°
  • pozycji otwartej zahamowanej, która umożliwia otwarcie skrzydła pod kątem 45°
  • pozycji do mycia, gdy skrzydło odwrócone jest o 120°.
Autorski i opatentowany system okuć gwarantuje pełną stabilność skrzydła zarówno w funkcji uchylnej, otwartej jak i obrotowej przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa użytkowania. Zewnętrzne oblachowanie okna zabezpiecza okucia przed wpływem zewnętrznych czynników atmosferycznych oraz poprawia doszczelnienie połączenia ościeżnica – skrzydło.

Zalety okna Skylight
 - wykonanie z odpornego na zabrudzenia i starzenie PVC wzmocnionego
  ocynkowaną stalą w celu polepszenia statyki i mocowania okuć
- oblachowanie powlekane hutniczo lakierami poliestrowymi
- klamka w dolnym elemencie skrzydła umożliwiająca otwarcie w pozycji wietrzenia
- montaż w dachu o kącie nachylenia 15° - 75°
- możliwość regulacji położenia skrzydła w ościeżnicy
- pełne otwarcie skrzydła blokowane hamulcem
- doskonała szczelność okna zapewniona systemem trzech uszczelek
- przenikalność cieplna okna Uw=1,5 [W/m2K].

 

Wyłaz Dachowy Skylight Loft PCV
 
Wzbogacając naszą ofertę handlową możemy już zaproponować Państwu wyłaz dachowy Skylight Loft. Jest to okno wyłazowe otwierane na bok. Wyłaz Skylight Loft jest oparty na konstrukcji okna dachowego Skylight Premium. Jest wykonany z tych samych materiałów co okno dachowe.

Dzięki temu przejął wszystkie parametry okna:

- posiada te same parametry termiczne,
  wytrzymałościowe i akustyczne

- wyposażony jest w pakiet szybowy 4H-16-4T

- jest dostępny w kolorach oblachowania,
  kołnierzy i PVC charakterystycznych dla
  okna dachowego Skylight Premium

- może być rozszczelniany klamką w pozycji
  wietrzenia.
 
Zamów darmową wycenę

Rolety dachowe
 

Otwierany na bok wyłaz posiada blokadę otwarcia/zamknięcia zapewniającą otwartą o 90o pozycję skrzydła pozwalającą bezpiecznie wyjść na dach.
Rolety zewnętrzne nie są produkowane wyłącznie do okien umieszczanych w ścianach. Ich specjalne odmiany służą do zabezpieczania okien dachowych. W tym przypadku skrzynka nawojowa znajduje się na połaci dachowej nad oknem. Pancerz rolety porusza się w prowadnicach umieszczonych wzdłuż okna. Rolety w oknach dachowych osłaniają szybę, ale nie pełnią funkcji antywłamaniowej.

Sterowanie

Rolety przeciwwłamaniowe podnosi się i opuszcza za pośrednictwem korby lub silniczka elektrycznego. W tym drugim przypadku możliwe jest sterowanie ręczne oraz pilotem; w razie awarii zasilania roletę porusza się korbą.

Wywietrzniki okna dachowego

W oknie dachowym Skylight Premium może być zastosowany montowany w ościeżnicy okna mechaniczny wywietrznik/nawiewnik w kolorach RAL odpowiadającym kolorom profili PVC. Wywietrznik umożliwia wymianę powietrza w pomieszczeniu nie bezpośrednio z powietrzem atmosferycznym a tak jak w innych oknach dachowych z przestrzenią pod oblachowaniem okna.

Bezpośrednią wymianę powietrza z atmosferą umożliwia w naszym oknie rozszczelnienie skrzydła klamką. Jest to bardzo dobry sposób bezpośredniej wymiany powietrza z otoczeniem. W tej pozycji na powierzchni 32 cm2 rozszczelnienia (dla okna 7/11)  skutecznie możemy wywietrzyć pomieszczenie. Wywietrzniki mechaniczne mają powierzchnię otwarcia ok. 20 cm2. Dlatego mimo zastosowania w naszych oknach wywietrzników mechanicznych – dostępnych za dopłatą – zalecamy stosowanie rozszczelnienia skrzydła klamką.

 

Kołnierze Uszczelniace

Kołnierze uszczelniające są integralną częścią poprawnie zamontowanego w połaci dachowej okna dachowego. Zabezpieczają je i uszczelniają przed czynnikami atmosferycznymi zapewniając odprowadzenia wody deszczowej i pośniegowej jak również chronią przed wiatrem. Kołnierze wykonane są z blachy aluminiowej podobnie jak oblachowanie okienne w gatunku 3105 H42 w kolorach RAL – standardowym 8019 oraz – niestandardowym 7043.

Istotną zaletą kołnierzy uszczelniających do okna dachowego Skylight jest innowacyjny sposób łączenia z ościeżnicą. Dzięki umieszczeniu górnego rantu kołnierza w specjalnym rowku ościeżnicy i przykryciu połączenia uszczelką eliminujemy całkowicie możliwości jakiegokolwiek przecieku wody zwłaszcza z zalegającego topniejącego śniegu.

Kołnierze do pokryć falistych

umożliwiają osadzenie okna w połaci dachowej profilowanej. Dzięki elastycznemu elementowi, dolnego zespołu kołnierza możliwe jest dokładne uszczelnienie i odprowadzenie wody z kołnierza na pokrycie dachu.


Kołnierz do pokryć płaskich

pozwala na szczelne połączenie okna z płaskimi pokryciami dachowymi, takimi jak: papa czy gonty bitumiczne. Dolny zespół kołnierza nie posiada elementu elastycznego.

Kołnierze modułowe

umożliwiają na łączenia okien w zespoły montowane poziomo lub pionowo. W zespoleniach warunkiem koniecznym do zamówienia jest podanie szerokości krokwi dachowej pomiędzy poszczególnymi oknami w celu optymalnego rozmieszczenia okien w więźbie dachowej.


Zamów darmową wycenę